• A.C.S. Foresta Suceava

Victorie la scor de neprezentare în primul meci al noului sezon

Updated: Aug 30, 2019

Sezonul 2019-2020 începe cu o victorie categorică pentru galben-verzi în fața prorpiilor suporteri în fața echipei din Liești. Jucătorii lui Colban au avut câteva șanse la poarta oaspeților, prin Marin, Cerlincă și prin șutul de la distanță al lui Onofraș. Golul a venit în minutul 40 și a fost reușit de căpitanul echipei, Dudu Drugă printr-o lovitură liberă executată perfect. După pauză Foresta a forțat al doilea gol și acesta a venit în urma unei acțiuni începute de June, continuate de Marin și Cerlincă, la finalu căreia s-a aflat Grumezescu. Ocaziile au continuat la poarta oaspeților, dar și de partea cealaltă Ailenei s-a făcut remarcat la câteva acțiuni ale echipei din Liești. Auraș June, internaționalul U19 din echipa Forestei, a marcat pentru 3-0 după o pasă primită de la Cerlincă. După acest joc, Foresta este primul lider al Seriei 1 din Liga a III-a, pentru galben-verzi urmând meciul din Cupa României de pe Areni, împotriva celor de la CSM Bucovina Rădăuți.