• A.C.S. Foresta Suceava

Trei puncte obținute la Galați, înaintea meciului cu Dinamo

„Galben-verzii” s-au întors cu toate cele trei puncte după una dintre cele mai lungi deplasări ale sezonului, pe terenul echipei aflate la primul sezon în al treilea eșalon, Universitatea „Dunărea de Jos” Galați.

După aproape un sfert de oră de joc, Dudu Drugă a transformat o lovitură de la 11 metri obțunută de Cerlincă, însă avantajul echipei noastre avea să țină doar trei minute, în minutul 16 gazdele reintrând în joc prin golul marcat de Badilas. La finalul primelor 45 de minute, Foresta a intrat în avantaj la vestiare, Căinari fiind cel care a punctat din lovitură liberă, în minutul 29.

Începutul celui de-al doilea act a venit cu egalarea gălățenilor, care au adus scorul la 2-2 prin Perju. După ce în rundra trecută a marcat trei goluri, Martin a înscris din nou, de această dată cu capul, în urma unei centrări venite de la căpitanul echipei, Dudu Drugă. Aceeași doi jucători au fost protagoniștii ultimului gol, Martin fiind faultat în careu cu 5 minute înainte de final, iar Dudu Drugă transformând penalty-ul.

Sursa foto: Sportul Ilustrat