• A.C.S. Foresta Suceava

Înfrângere fără drept de apel în fața Ceahlăului

Etapa a opta a adus a doua înfrângere pentru Foresta în acest sezon, un usturătoare 5-1, în fața celor de la CSM Ceahlăul Piatra Neamț.

Jucătorii trimiși în teren de Petre Grigoraș în deplasarea de la Piatra Neamț

Nemțenii au deschis scorul rapid, de la 11 metri, după ce în al doilea minut de joc Vițelaru a comis fault în careu, M’Barga transformând în fața lui Cărbune. După aproximativ jumătate de oră, Foresta a punctat în același mod prin Cerlincă, acesta fiind și scorul pauzei.

Minutul 50 a găsit-o pe Ceahlăul în avantaj, după ce Toma a înscris cu un șut plasat de la marginea careului, șansele „galben-verzilor” pentru un rezultat pozitiv sub Pietricica s-au ruinat după doar trei minute, atunci când Vițelaru a fost eliminat la o altercație în careul gazdelor. Fomba și Luboya de două ori au adus victoria categorică a echipei din Piatra Neamț.